Mane visada stebina paukščiai: kodėl reikia keliauti per pusę pasaulio į Lietuvą, kad išsiperėti jauniklius ir po to vėl skristi atgal į Afriką. Dažnai į Pietų Afrikos respubliką, kaip tą daro gandrai. Rodos ten ir šilumos, ir maisto pakanka į valias. Panašiai ir mums. Turime ir pajūrį, ir pušynius bei puikų smėlį, o keliaujame beveik tris dienas sukardami 2800 kilometrų iki Atlanto pajūrio. Šį kartą vėl grįžtame į Lit-et-Mixe, nediduką Atlanto pakrantės miestelį ir sunku paaiškinti kodėl. Matyt ir mums kaip tiems paukščiams - reikia ilgo skrydžio!

Kempingas

Išsiilgome tikro kempingo! Keturis metus atostogavome šiek tiek kitaip. O dabar tikri kempingautojai: pasistatėme palapinę, susidėjome dujinę viryklę (virtuvę), stalą, kėdes. Didelei nuostabai šis poilsiavimo būdas nyksta. Visas kempingas prigrūstas mobilių namelių ir tik dvi palapinės! Įskaitant mūsiškę. Dar atvažiavę keli kemperiai.

Porą metų ir mes leidome atostogas mobiliuose nameliuose. Patogu. Visi indai vietoje, dušas su tualetu taip pat. Dar normali lova ir televizorius. Bet palapinė turi savo „šarmo“. Jau vien miegas atvirame ore. Naktį vėsu ir gera. Neprikaitina kaip namelio, kuris naktį nespėja atvėsti.

Neatsiejama kempingo dalis - cikados. Nuo jų griežimo ošia kempingas, ošia aplinkiniai miškai ir pakrantės pušys. Tylu tylu ir staiga vienas išsišokėlis pradeda čirpinti. Tuoj pat įsijungia kitas. Toliau vyksta nevaldomas procesas. Tarytum simfoninis orkestras. Kiekvienas padarėlis turi savo partitūrą. Keista, tačiau jų griežiamos natos tarpusavyje puikiai dera. Gamtos tobulumas! O kai jie visi įsismarkuoja, tai rodos, kad kiekviena šakelė, kiekvienas pušies spyglys girgžda.Rytais į šį orkestrą įsiterpia vieno kito pauščio čiulbesys. Čia jau kitas orkestras, tačiau vienas kitą tobulai papildo!

Šiais metais kempingo reitingas Pasipildė viena žvaigždute. Dabar jau visos keturios. Matyt, prisidėjus dar vieną žvaigždutę kempingo gyventojus reikia labiau linksminti. Todėl kiekvieną vakarą tenka klausyti kokį nors renginį. Tai kokas karaoki, ar ansambliukas. Lygis nekoks. Bet kažkas vyksta. Kartą eisena praėjo etnografinis ansanblis. Šis buvo originalus, kadangi programos pagrindinė tema buvo šokiai ir akrobatikos elementai su kojūkais. Įdomu, kad daugelis šio „sporto“ dalyvių pagal amžių vaikai.

 

Pakeliui į paplūdimį

Nuo mūsų kempingo iki Atlanto paplūdimio dešimt kilometrų. Mūsų dideliam džiaugsmui iki jo nutiestas visiškai naujas dviračių takas (anksčiau tekdavo važiuoti automobilių keliu). Takas vingiuoja tarp pušų. Šiltas oras susimaišęs su pušų aromatu toks „skanus“, kad norisi tik įkvėpti. Visas dviračių takas išraižytas įkalnėmis ir nuokalnėmis, tačiau jos visai nevargina.

Paplūdimiai