Šios kelionės metu pirmą kartą supratome, kad kempingą reikia užsisakyti iš anksto. Atvykus į numatytą kempingą sužinojome, kad viena vieta yra laisva. Nutarėme pasidairyti aplinkui – gal rasime ką nors geresnio. Veltui. Apvažiavome aplinkui esančius kempingus ir neradome nei vienos laisvos vietos. Teko skubiai grįžti į pirmąjį kempingą su viltimi, kad vieta dar bus laisva. Pasisekė! Vieta dar nebuvo užimta. Kempingai Prancūzijoje užsakomi iš anksto ir, ypač dažniau turistų lankomose vietose, gauti kempinge vietą jos iš anksto neužsisakius tikimybė labai maža.

Perpinjanas (Perpignan)

Nedidelis miestas Prancūzijos pietvakarinėje dalyje. Ribojas su Viduržemio jūra ir Pirėnų kalnais, kurie toliau driekiasi Ispanijos teritorijoje. Perpinjane gyvena beveik 120 tūkstančių gyventojų ir jis yra Pyrénées-Orientales departamento centras. Miesto istorija siekia romėnų laikus. Manoma, kad jis buvo įkurtas dešimto amžiaus pradžioje.

Dažnai atvažiuodavome į šį jaukų miestą, kadangi jis buvo arčiausiai mūsų kempingo esantis didesnis miestas.

Carcassonne

Karkasonas - miestas tvirtovė, pastatytas viduramžiais. Jo ištakų reikia ieškoti dar toli prieš Kristų. Devynioliktame amžiuje miestui praradus gynybinę reikšmę, jo sienas imta ardyti siekiant panaudoti medžiagas kitų pastatų statybai. Šį istorinio paveldo objektą nuo visiško sunaikinimo apsaugojo vietos mokslininkai ir naujai įkurtas istorijos paminklų departamentas. 1846 m. buvo parengta įtvirtinimų būklės ataskaita, o 1852 m. buvo skirtos pirmosios lėšos miestui atstatyti. Atstatymo darbai tęsėsi iki 1910 m..

Šiais laikais Karkasonas yra viena labiausiai turistų lankomų vietovių Prancūzijoje. Čia rengiamos įvairios pramogos, teatro vaidinimai, taip pat filmuojami istoriniai filmai. 1997 m. miestas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.[

Po apylinkes pasidairius

Kiekvieną dieną dieną kur nors nuvažiuojame pasidairyti. Apylinkės labai gražios - Pirėnų prieškalniai. Labai saviti miesteliai. Daugelis tarsi muziejai po atviru dangumi.

Thuir miestelyje esanti vermuto gamykla

Apsilankėme vermuto gamykloje Tuiro miestelyje. Gamykla įsikūrusi senoje nenaudojamoje geležinkelio stotyje. Ją, dar devyniolikto amžiaus gale projektavo Dižono Gustavas Eifelis, Eifelio bokšto Paryžiuje autorius. Gamykla giriasi, kad turi didžiausią pasaulyje ąžuolinę statinę - net vieno milijono ir aštuoniasdešimties litrų talpos!

Kempingo malonumai

Pakeliui į Andorą

Nors atstumas nedidelis - viso labo 170 kilometrų, tačiau kelionė užtrunka per tris valandas. Kylant Pirėnų vingiuotais serpantinais neįsibėgėsi. Vaizdai nuostabūs: kalnai padengti medžių ir pievų žaluma. Tai kyli siauru keliuku į kalnus, tai jau riedi, tarsi laipto pakopa, apsupta pievų su besiganančiais gyvuliais plokštuma. Kitur matai laukus, kur nuleidę varpų galvas geltoni tarsi auksas boluoja kviečiai.

Taip privažiuojame pačią Andorą. Ši mikrovalstybė viso labo vienas miestas su gausybe parduotuvių. Įspūdžio nepalieka. Visur įkyriai siūlo prekes. Kainos mažesnės (čia netaikomi mokesčiai), tačiau ne tiek ir daug. Parduotuvėse galima derėtis kaip turguje. Ypač nustebino kuro kaina. Ji tokia maža, kad net ribojamas įsipilamo kuro kiekis.

Išvažiuojant iš Andoros vyksta visų automobilių patikrinimas. Tuo užsiima Prancūzijos policija. Bijo, kad į Prancūziją jos gyventojai neįsivežtų perdaug pigiai nusipirktų prekių. Policija žvilgtelėjo į mūsų automobilio numerius ir leido pravažiuoti nepatikrinus. Matyt, mes - lietuviai Prancūzijos ekonomikai pavojaus nekeliame.

Vyno rūsiai

Aplankėme vyno rūsius. Tai kartu ir veikiantys vyno rūsiai, ir muziejus. Rūsiai įrengti kalno oloje ir labiau panašūs ne į rūsius, bet kalnuose esančias ilgas galerijas..

Avinjonas (Avignon)

Avinjonas (pranc. Avignon) – miestas pietų Prancūzijoje, prie Ronos ir Diuranso upių santakos. Vokliūzo departamento sostinė. Su priemiesčiais 290,5 tūkst. gyventojų.

Miestas apsuptas dantytomis 3,12 m pločio sienomis su 30 bokštų, pastatytais 1349–1368 m. Avinjono miestas garsėja XIV a. popiežių rezidencija – Avinjono Popiežių rūmais (Palais des Papes). Nuo 1308 iki 1377 m. čia rezidavo 7 popiežiai, o iki 1408 m. čia buvo ir dviejų antipopiežių rezidencija, vėliau čia gyveno popiežiaus pasiuntiniai.

Rūmai atrodo asketiškai. Tai būdinga to laikmečio rūmams ir pilims.

Gardo tiltas (Pont du Gard)

Pasigrožėti šiuo į UNESCO sąrašą įtrauktu kultūros objektu užsukome jau palekiui namo. Užklupo dideli karščiai. Temparatūra pavėsyje pakilo net iki +41°C.

Gardo tiltas (pranc. Pont du Gard) – romėnų pastatytas akvedukas Prancūzijoje, Langedoko-Rusijono regione, Gardo departamente. Šiuo 49 m aukščio ir 274 m ilgio akveduku buvo tiekiamas vanduo Nimui. Statinį sudaro 6 apatinės, 11 vidurinių ir 35 viršutinės arkos. Akvedukas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Buvo manoma, kad akvedukas buvo pastatytas 19-tais metais prieš Kristų, tačiau vėlesni archeologiniai kasinėjimai leidžia daryti išvadą, kad akvedukas pastatytas pirmo amžiaus viduryje po Kristaus.