Cavalaire Sur Mer

Kartą apsilankęs Žydrojoje pakrantėje būtinai sugrįši čia dar kartą. Ir nors paplūdimių smėlio (kartais čia jo visai nėra, o tik smulkūs akmenys) negali net lyginti su Nidos smėliu, bet karštas ir saulėtas klimatas, žydras, šiltas, krištolinio skaidrumo vanduo, augalų žydėjimas, cikadų griežimo ošianti simfonija tiesiog pakeri. Tai Žydroji pakrantė!

Nedidelis jaukus miestelis. Netoliese garsusis Saint Tropez kurortas. Tokių miestelių gausu visoje Vidurženio jūros pakrantėje. Eini ir jauti tą Provanso karštį susimaišiusį su gausių žiedų kvapais, tarsi jauti jų nektaro skonį. Čia pat alsuoja Viduržemio jūros žydroji mūša.

Pirmą dieną pakliuvome į Šv. Petro šventę. Ji čia švenčiama labai iškiliai: aplink miestelį žygiuoja procesija su šventiku priekyje, už jo seka dalyviai baltais apdarais, o keletas vyrų neša simbolinį laivelį išpuoštą palmių lapais.

Miestelis turi jaukų uostą. Kiekvieną dieną žvejai atplaukia su šviežia žuvimi. Žuvies turgus įsikūręs tiesiai prie molo. Todėl žuvį perki ko ne tiesiai iš laivo.

Įdomi pramoga laukia uoste. Galima paplaukioti laivu, kuriame žemiau denio esanti povandeninė dalis turi didelius stilinius iliuminatorius. Pro juos atsiveria išraižyta uolomis povandeninė pakrantė. Būreliais plaukioja įvairiaspalvės žuvys, kai kur pakrantė po vandeniu atrodo tarsi į viršų kylantys kalnai. Nepakartojamas įspūdis!

Pirmą kartą po dešimties keliavimo metų su palapine įsikūrėme namelyje. Žinia, komforto ženkliai daugiau: ir dujinė viryklė, ir dušas su tualetu vietoje, ir miegamasis, televozorius. Nereikia atsivežti indų - jie jau laukia išsirykiavę spintelėse. Yra pakankamai didelis šaldytuvas. Lauke nedidelis kiemelis su stalu ir kėdėmis. Lauke smagu papietauti ir išgerti vyno.

Saint Tropez

Jei nori pamatyti Pasaulio pižonybę, tai čia yra ta vieta. Nors pats miestelis lyg niekuo neišsiskiria iš kitų panašių jaukių ir žavių Prancūzijos miestelių, bet Sain Tropez įlankos saulėti šlaitai ir vaizdas į įlankos žydrynę tiesiog masina turtuolius. Kaina čia jau ne pirmaeilis dalykas. O Saint Tropez uoste vieni kitus stengiasi nustelbti jachtų prabanga bei dydžiu.

Ramatuelle

Miestelis-muziejus. Siauros senovinės gatvelės, rodos, pačios pasakoja istoriją. Išdėstytos apskritimais jos sukasi miesto centru ir visur žaluma, ir gėlės, gėlės, gėlės...

Miestelis specialiai buvo pastatytas aukštai šlaite kaip prieglobstis nuo senovėje apačioje prie pakrantės siautėjančių piratų. Miestelio centre stovi dar 16-tame amžiuje statyta bažnyčia. Miestelio papėdėje įsikūres garsus Pampelonne paplūdimys – vienas didžiausių paplūdimių ir pirmasis, kuriame pradėta topless deginimosi saulėje kultūra.

Port Grimaud

Port Grimaud – lyg mažoji Venecija Žydrojoje pakrantėje. Miestelį 1966 metais suprojektavo Francois Spoemy. Jis, tarsi liežuviais įsiterpęs į jūrą, o prie krantinių šliejasi jaukūs restoranai ir mažytės parduotuvėlės. Miestelio archtektūra labai panaši, skiriasi tik namų aukščiai ir atspalviai. Į Port Grimaud galima patekti tik pėsčiomis, o jame karaliauja prabangios jachtos ir nedideli laiveliai.

Grimaud

Po kelių metų pertraukos vėl sugrįžtame į Grimaud. Kiekvieną kartą čią apsilankęs iš naujo patiri tą nepakartojamą miestelio grožį. Nors nuo pilies griuvėsių jis atrodo nedidelis, bet vingiuodamas siauromis gatvelėmis sunkiai suvoki jo dydį ir tik bandai sugerti tą žavintį senovės ir įvairiaspalvių gėlių bei žalumos ansamblį.

Grimo mena dar Galų-Romėnų laikus, o sugriauta pilis byloja, kad tai būta stipraus strateginio miesto. Toks jis buvo iki 17-to amžiaus ir dalinai iki 19-to amžiaus pabaigos. Dabar, klaidžiojant ramiomis, tarsi snaudžiančiomis Grimaud gatvelėmis sunku tuo patikėti.

Paplūdimys

Pagrindinis Cavalaire Sur Mer paplūdimys yra miestelio centre ir driekiasi į rytų pusę. Vakarinėje miestelio pusėje yra Bonporteau paplūdimys. Tai pakankamai siauras paplūdimys su rupoku smėliu, bet jūros dugnas nuostabus: malonus smėliukas, gilėja nuosekliai ir šiltas, žydras, bet sūrus vanduo.

Toulon

Toulon uostą aplankome su vienu tikslu – pamatyti didžiausią Viduržemio jūroje Prancūzijos karinį jūrų uostą. Pasisekė su kaupu. Pamatėme ne tik uostą, bet ir išplaukiantį atominį povandeninį laivą. O tai ir mūsų gidui, matėsi, kad ne kasdienis reiškinys.

Turgus

Ciucikai...