Pirma kelionė į Prancūziją automobiliu. Tada net nenutuokėme, kad nuo šiol Prancūziją lankysime kiekvienais metais. Orų atžvilgiu tai labai nepatogus regionas apsistoti palapinėje. Čia gausu lietaus. Tą teko patirti ir mums. Tačiau šį nepatogumą atpirko nuostabus kraštas su savo sena istorija, vaizdingais potvyniais ir atoslūgiais.

Kolumeras ir Disneilendas

Savo kelionę pradėjome nuo nedidelio miestelio Kolumero (Coulommiers). Netoli jo apsistojome kempinge. Kitą dieną aplankėme prie Paryžiaus esantį Disneilendą.

Sen Mišelio kalnas ir vienuolynas

Sen Mišelio kalnas (pranc. Mont-Saint-Michel) – uolėta, beveik apvalios formos salelė prie Mont-Saint-Michel įlankos tarp Bretanės ir Normandijos (šiaurinė Prancūzija). Kalnas tampa sala tik esant dideliam potvyniui. Saloje yra Viduramžių sienos ir bokštai, kaimelis, aukščiausias taškas – garsus vienuolynas, nuo seno svarbus piligrimystės, turintis tvirtovę ir kalėjimą. Vienuolyno bažnyčia pastatyta dar XI amžiuje, pasižymi gotika. Išorinėms vienuolyno sienoms būdingi karinės tvirtovės ir paprasto religinio pastato bruožai. Kaimelyje išlikę pastatų nuo XV a.

Pats kalnas ir vienuolynas yra unikali vieta ir palieka neišdildomą įspūdį. Ne mažiau įdomu stebėti potvynius ir atoslūgius. Atoslūgio metu kalnas yra žemyno dalis, o esant potvyniui tampa sala. Kadangi vieta labai plokščia, tai potvyniai kelia pavojų žmonėms išėjusiems toliau pasivaikščioti „Atlanto dugnu“, kadangi gali nespėti grįžti. Todėl yra įrengti garsintuvai ir prieš potvynį informuojama, kad jau laikas grįžti.

Sen Malo

Sen Malo (pranc. Saint-Malo, bret. Sant-Maloù) – miestas vakarų Prancūzijoje, šiaurės rytų Bretanėje, Ilio ir Vileno departamente, Lamanšo sąsiaurio pakrantėje, šalia Ranso upės žiočių. Svarbus jūrų uostas.

Sen Malo padėjo kurtis ankstyvaisiais viduramžiais įtvirtinus salą Ranso upės estuarijoje, pavadintas Šv. Malo garbei. VI a. čia įkurtas vienuolynas, o miestas atsirado XII a. 1590–1594 m. Sen Malo buvo paskelbęs nepriklausomybę nuo Prancūzijos. Vėliau Sen Malo tapo visos Prancūzijos piratų, korsarų ir kaperių „sostine“

 

Aurėjus (Auray)

Karnako akmenys

Karnako (Carnac) akmenų istorija siekia Neolito periodą - 3300 metus prieš Kristų. Manoma, kad kai kurių akmenų istorija gali siekti net 4500 metus prieš Kristų. Tuo metu daugiau kaip 3000 akmenų buvo nutašyti iš vietinių uolienų ir keltų iš Britanijos pastatyti į lygias eiles. Tai didžiausia tokių akmenų kolekcija pasaulyje.

Prie Atlanto

Poul Fetan etnografinis muziejus

Poul Fetan yra kaimas ir kartu muziejus. Viskas čia kaip buvo devyniolikto amžiaus Bretanės kaime. Analogiškas mūsiškiam Rumšiškių etnografiniam muziejui, tik daug mažesnis. Muziejuje labai daug animacijų: ir duonos kepimas, ir sviesto mušimas, skalbimas, šienavimas su dalgiu ir t.t.

Kempingas

Prie viduramžių pilies

Šamboro pilis ir Luaros upės slėnis

Šamboro pilis pranc. Château de Chambord – pilis Prancūzijoje, Luaros ir Šero departamente, 14 km. į rytus nuo Blua, Luaros intako Kosono kairiajame krante. Pasaulio paveldo paminklas. Didžiausia ir viena garsiausių Luaros slėnio pilių.

Šartro katedra

Šartro Dievo Motinos katedra – katalikų katedra, esanti Šartro mieste. Pastatyta 1193–1250 m. laikotarpiu ir yra laikoma vienu iš aukštosios gotikos šedevrų Prancūzijoje.

Versalio rūmai

Versalio rūmai yra prancūziškojo klasicizmo architektūros paminklas esantis Versalyje.