2017 Viena-Krokuva

Pirma diena Vienoje. Po sočių pusryčių išėjome į miesta pasivaikščioti. Pakeliui užsukome į kelias bažnyčias. Gražios, senos, kai kurios kiek tamsokos. Visose junti ilgus istorijos metus, akiai maloni meno gausa, kai dar viskas buvo kuriama lėtai, bet išbaigiant kiekvieną detalę. Vienoje banyčioje užtrukome ilgiau, išklausėme šv. Mišių antrą dalį. Nustebino, Kad šv. Mišiose patarnauja moterys. Pas mus tai dar retenybė. Altoriai pridengti violetiniais šydais. Gavėnios laikas.

Parduotvės šiandien nedirba. Sekmadienis. Aplankėme miesto centrą. Suvalgėme Vienos šnicelį. Skanu, bet brangu. Gretimais valgė pora iš Pensilvanijos. Pašnekėjome. Jie anksčiau lankėsi Taline.

Antrą dieną aplankėme Vienos zoologijos sodą, kurį pasiekėme su metro. Nustebino, kad Vienos zoologijos sodas savo išdėstymu ir apimtimi labai panašus į Kauno zoologijos sodą. Vienos zoologijos sodas seniausias Europoje. Labai patiko. Čia itin uoliai prižiūrėti žvėrys ir nejunti jokių nemalonių kvapų. Zoologijos sode neskubėdami praleidome visą dieną.

Išėję iš zoologijos sodo nuėjome pažiūrėti Shonbrünner parką ir rūmus. Vasarą čia turi būti labai gražu, kadangi dau rožių. Parke jau išsprogę medžiai bei krūmai, gražiai sukrovę žiedus magnolijos. Junti kaip pavasaris veržiasi į naujus metus.

Trečia diena. Išsiruošėme į  Albertino parodų centrą. Parodos labai patiko. Pažiūrėjome fotografijos parodą „Acting for the camera“, po to Egon Schiele, impresionistų Monet to Picasso bei daugelio kitų parodas. Meno vienam kartui buvo perdaug ir sunku buvo susikoncentruoti kiekvienam paveikslui. Parodas baigėme apžiūrėti gerkai po pietų.

Ketvirta diena. Lankomės Vienos Universitete. Jis seniausias vokiškai kalbančiose šalyse, įkurtas ketoriolikto amžiaus viduryje. Laisvai pasivaikščiojome po Universiteto vidų. Pribloškė pastato didybė. Viduryje pastato didžiulis kiemas su galerija.

Palikę Universitetą aplenkėme Parlamento rūmus (čia viskas buvo užtverta – ruošė velykinę mugę) ir nuėjome iki Prezidentūros. Pataikėme į gerą laiką, kadangi buvo laukiama princo Čarlzo vizito. Netrukus jis atvažiavo ir nusišypsojo laimė nors iš toli, bet gyvai pamatyti.

Apsilankėme mugėje. Nieko naujo nepastebėjome. Kiek nustebino kepamas bankuchenas, kuris visai nepanašus į pas mus taip pat vadinamą šakotį. Čia jis tik cilindro formos saldus kepinys.

Krokuva

Pakeliui į Lietuvą užsukome į Krokuvą, kurią pasiekėme sekančia dieną po pietų. Apsistojome viešbutyje šalia miesto centro Vavelio pilies papėdėje. Oras tikrai ne turistinis: apsiniaukę, stiprus vėjas ir tarpais lyja. Užlipome į Vavelio pilį, tačiau ji jau uždaryta. Patraukėme link centro. Aplankėme visą eilę bažnyčių – jos nuostabiai gražios. Ypač graži centrinėje aikštėje esanti Šv. Marijos bazilika.