2017 Austrija Gundhabing

Austrija

Laikas paliesti rečiau lankomas šalis. Iki šiol Austrija buvo tik tranzito šalis. Dabar nutarėme ją „pažiūrinėti“ iš arčiau. Pavasarį susipažinome su Viena, o dabar – Tirolis.

Pirmą kartą tarpinei nakvynei pasirinkome ne buvusį Etap hotel, o piečiau Drezdeno nedidelį kaimišką viešbutuką Heidekrug Cotta miestelyje. Erdvu, daug vietos, o svarbiausia – kaimiška aplinka puikiai tinkama Keniui vedžioti!

Gundhabing

Labai nedidelis miestelis, net miesteliu nereikėtų vadinti. Gyvenvietė. Čia apsistojome. Gavome didelį kambarį trečiame aukšte su didžiuliu balkonu. Šeimininkai verčiasi augindami gėles. Šalia laukai. Puiki vieta ryte paganyti Kenį. Kalnų slėniu teka nedidelė upė, o šalia jos driekiasi geležinkelis.

Kitzbühel

Kitzbühel jaukus ir gražus miestelis su viena centrine gatve, kurioje ir „verda“ šio nedidelio miestelio gyvenimas. Pačiame centre ant kalvos stovi bažnyčia. Jos šventoriuje kapines. Čia visur taip. Kapai prižiūrimi ir daug žydinčių gėlių. Miestelyje gausu kavinių, o kainos „nesikandžioja“. Šeštadieniais vyksta turgūs.

Alpės

Aplinkui kalnai – Alpės. Tiksliau priešalpės, kadangi jos dar neaukštos, snieguotos viršūnės matomos tik tolumoje, gausiai apgyvendintos. Kiekvieną dieną kėlėmės į viršų. Kartą pėsti, kitus kartus su lyno keltu. Jis nepigus, tačiau viską kompensuota atsiverianti Alpių panorama. Tik Keniui pirmus kartus eiti įkelti savo letenas į keltą buvo tikras iššūkis.

Pakilus kilometrą aukščiau randame daug takų pasivaikščiojimui. Kalnuose tikras pieno ūkis: gausiai ganosi karvės, čia pat jų tvartai. Net stebina – karvės vaikšto po stačius kalnų šlaitus ir nė kiek nesibaimina nusiridenti žemyn. Kalnuose vietomis yra nedidelių ežeriukų su skaidriu tarsi krištolas vandeniu. Pievų augalija labai panaši į mūsų. Nors esame aukštai kalnuose, tačiau gausu kavinių. Kalnų šlaitais driekiasi lyno keltų gijos, tačiau daugelis nedirba, laukia žiemos sezono.

Kalnų gėlių sodas

Pakilus į vieną iš kalnų randame gėlių sodą. Jame surinkta dauguma Alpių žydinčių augalų. Kruoščiai tarp gėlių įrengti takeliai, prie kiekvieno augalo įsmeigta lentelė su pavadinimu vokiečių ir lotynų kalbomis. Ir gražu, ir gali pasimokyti!

Zalcburgas

Vieną dieną skyrėme Zalcburgui. Jis visai netoli mūsų įsikūrimo vietos – apie 70 kilometrų. Įsivaizdavau Zalcburgą esantį didesnį. Jaukus ir gražus miestas. Ypač gražus centras. Jame nusidriekusi ilga pėsčiųjų gatvė kur gausu turistų. Šioje gatvėje dar likę iškabos kabojusios prieš šimtą ir daugiau metų. Daug puikios architektūros pastatų. Traukia užeiti nuostabaus grožio bažnyčios. Tačiau šiais metais norėjosi kaimiško poilsio, todėl neužsibuvome ir grįžome atgal į savo „kaimą“.